מעמיס טלסקופי Haulotte HTL5210

מומחית ציוד ההרמה הצרפתייה הולוט (Haulotte) תציג בחודש הבא בתערוכה במינכן (BAUMA 2016) שלושה מעמיסים טלסקופיים חדשים להרמה גבוהה (High Lift). המעמיסים החדשים מסוגלים להרים מטען מרבי בטווחי משקל שבין 5.2 עד 7.2 טון ולגבהים שבין 7.7 עד 10.0 מ'. מדובר בהולוט HTL 5210, שכבר נחשף כאב-טיפוס לפני כשנה והמציע יכולת הרמה מרבית של 5.2 טון וגובה הרמה מרבי של 10.0 מ'; ב-הולוט HTL 6508 (עד 6.5 טון, גובה מרבי 7.7 מ') ובהולוט HTL 7210 המציע יכולת הרמה מרבית של 7.2 טון וגובה הרמה מרבי של 9.5 מ'. שלושת הדגמים החדשים יוצגו בגרסתם המוכנה לייצור, ושיווקם יחל באפריל הקרוב. הטלסקופיים החדשים מיוצרים במיוחד עבור הולוט על ידי מומחית המעמיסים האיטלקייה דיאצ'י (Dieci), אך ייצבעו וימותגו כמוצר של הולוט, ישווקו על ידי סוכני הולוט ויקבלו שירות ואחריות של היצרנית הצרפתייה.

מעמיס טלסקופי Haulotte HTL5210

מעמיס טלסקופי Haulotte HTL5210


הולוט תציע את המעמיסים הטלסקופיים הן בגרסאות "אירופאיות", עם מנועי Tier 4, והן בגרסאות לשווקים נוספים, דוגמת אסיה, רוסיה, דרום אמריקה, המזרח התיכון ועוד – עם מנועים העומדים בתקני Tier 3. מנוע ה-Tier 4 מייצר 113 כ"ס ומנוע ה-Tier 3 מציע 95 כ"ס – בשני המקרים מדובר בפרקינס.
הולוט מציעה זה מכבר מעמיסים טלסקופיים מתוצרתה, אך אלו קומפקטיים וחלשים יותר; "היה לנו חשוב להציע בהקדם מעמיסים טלסקופיים כבדים וחזקים יותר, במטרה לעגל ולהשלים את ההיצע שלנו ולהתאימו לקהל רחב יותר" הסביר בהודעה לעיתונות דובר החברה. "מסיבה זו פנינו לדיאצ'י לשיתוף פעולה, במטרה לעמוד ביעדינו בתחום ולחסוך את הזמן הרב שהיה נדרש מאיתנו לטובת פיתוח כלים חדשים". ההיצע של הולוט כולל אמנם מעמיסים טלסקופיים עם גובה הרמה מרבי של עד 17 מ', אך בעלי יכולת הרמת משקל מרבי של 4.0 טון 'בלבד'.
המעמיסים החדשים תוכננו לשרת הן בתחומי התעשייה, הבניין, התשתיות והכרייה, אך מותאמים כאמור גם לשירות חקלאי, בין היתר במרכזי מזון, רפתות ומשתלות, הודות ליכולת ההעמסה הגבוהה וכושר ההרמה הגבוה – עד 10.0 מ' כאמור. בנוסף, ההינע הכפול והדיפרנציאל מוגבל ההחלקה על הסרן הקדמי מאפשרים יכולת עבודה גם בתנאים "חקלאיים" קלאסיים, דוגמת נסיעה בבוץ טובעני, על זבל רטוב, קש או משטח בטון מלוכלך. לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות ליבואנית Haulotte לארץ, בלחיצה כאן