,

יבול שיא 2018 – תמונות ורשמים


ביום רביעי בשבוע שעבר (ה-17 באוקטובר) נערכה במתחם הגן הלאומי במעיין חרוד תערוכת הציוד, המיכון והטכנולוגיה בחקלאות 'יבול שיא'. התערוכה שהפכה זה מכבר למסורת מדי סתיו, משכה גם השנה אלפי חקלאים מכל הארץ שבאו לראות ולהכיר את המילה האחרונה שכל יבואן יכול להציג בתחומו, להתחכך עם חקלאים ואנשי מקצוע וכמובן לאפשר מגע בלתי אמצעי בין הלקוחות – החקלאים – לבין הספקים, שמקרה זה יבואני טרקטורים וציוד נוסף; על פי המארגנים – חברת תכלת תקשורת – ביקרו בתערוכה בין 6,000-7,000 מבקרים.

קייס מאקסום חדש מחובר למקצרה של פוטינגר חיכה למבקרים בכניסה

מהרושם שקיבלנו בעת סיורנו בתערוכה נראה כי גם השנה הציגו יותר מציגים בהשוואה לשנה הקודמת, והמגוון היה רחב ועשיר, לבטח בהתייחס לתערוכה בקנה מידה ישראלי. מארגני האירוע טוענים כי כ-100 מציגים הציגו בתערוכה, ואכן ניכרים היו עושר וגיוון במותגים ובמוצרים שנצפו – החל בטרקטורים ומיכון גדול, ועד לצעצועים, צמיגים ואפילו אופנועים.

התצוגה של לנדיני

בלטו בהיעדרם מספר יבואנים משמעותיים, בראשם יבואן ג'ון דיר – חברת מפרם. עוד נעדרו קומסקו – יבואנית JCB וחברת האחים לוינסון, יבואנית Kuhn, שנראה כי נעדרת רצון לחשוף יתר על המידה את מוצריה בארץ… למרות זאת, מהרושם שקיבלנו – רוב יבואני הציוד החקלאי הגדולים בישראל הציגו בתערוכה. השטח המצומצם יחסית אפשר כיסוי כל המציגים בתערוכה ללא מאמץ מיוחד או הליכות ארוכות ומתישות.

הקומפקטיים של ג'יאנט ההולנדית

הביקורת העיקרית שמתקבלת מהתערוכה, וזאת לאחר כמה שנים של סיקור, מופנית אל היבואנים; אלו מתייחסים לתערוכה יותר כאל הצגת ההיצע או המלאי שלהם, והרבה פחות למטרה העיקרית של תערוכות כאלו: השקה של כלים חדשים, מבצעים, חידושים בכלל וחשיפות. מסיור בתערוכה קשה היה למצוא תצוגה בולטת במיוחד, לגלות חשיפה ראשונה או מוצר שטרם נראה , וגם אם היו כאלו – הדבר לא הובלט ולא בא לידי ביטוי. ניתן היה לחלוף בקלות על פני דוכנים רבים ולפספס את שהוצג שם. לתפיסת כותב שורות אלו מדובר בפספוס של היבואנים, שמקבלים במה ראויה, מכובדת ועתירת רייטינג (בקנה מידה ישראלי, כמובן…) אך אינם מנצלים וממקסמים אותה כראוי. יבואנים יקרים – קבלו זאת כביקורת בונה!

מתחם ניו הולנד וגהל

התערוכה הבאה מתוכננת לשנה הבאה, בערך באותה התקופה, כאשר נכון לעכשיו עוד אין תאריך סגור. כמו בשנה שעברה, כך בוחנים גם השנה המארגנים לקיים את התערוכה במשך יומיים בפעם הבאה.

ליגונג הציגה שופל שמתאים לרפתות ולמרכזי מזון

ש. ונציה הציגו מסורים וציוד גינון מקצועי של שטיל, כמו גם מסורי סילקי

מבט על המתחם המקורה

בובקט מבית אמקול

פנד מסדרה 200 למטעים, חמוש מכף רגל עד ראש

קיוטי רב תכליתי עם כף

גם KTM הציגו כמה מחרשות רציניות לחריש עמוק

רכב חשמלי של גופיל הצרפתייה

הכתומים של קובוטה

היו גם כלי עבודה