ארגון החקלאות הגרמני בדק וקבע ששימוש בצמיג מדגם מסויים מתוצרת Vredestein ההולנדית יכול לחסוך לחקלאי עד 1,000 יורו לשנה. כיצד?

ארגון החקלאות הגרמני, ה-DLG, פרסם באמצע 2018 תוצאות מחקר מקיף אותו ביצע, על פיו שימוש בצמיגי ציפה – High Flexion – תורם תרומה משמעותית לחיסכון בדלק. הכוונה היא לצמיגים המאפשרים העמסת עומס נתון והעברת הספק נתון אל הקרקע – בהשוואה לצמיגים סטנדרטיים – עם לחץ אוויר נמוך משמעותית. המשמעות: ביצועים דומים אך עם הרבה פחות לחץ מזיק על הקרקע.

Vredestein Traxion XXL

עתה מפרסם הארגון תוצאות מחקר נוסף, והפעם – בחינת צמיגי ציפה מדגם ספציפי: Vredestein Traxion XXL, המיוצרים בהולנד. הצמיגים שנבחנו היו במידות 600/70 R 28 (לפנים) ו-710/70 R 42 (מאחור) הפופולריות, והם הותקנו על שישה טרקטורים מדגם ג'ון דיר 6215R.

התוצאות משקללות סדרת מבחנים ארוכה במגוון תנאים כפי שנוצרים בעבודות החקלאיות השונות. התוצאות מרשימות ביותר ובהחלט מוכיחות כי Vredestein היא מיצרניות הצמיגים המתקדמות בעולם כיום. כל המבחנים נערכו בגרמניה.

על פי מחקר ה-DLG נמצא כי צמיגי ה-Vredestein שנבחנו מציעים אורך חיים הארוך ב-50% בהשוואה למתחרים בשוק כיום (יודגש כי הארגון לא התייחס אל אותם המתחרים ולא פירט עוד נתונים לגביהם – למעט שהם נבחנו באותם התנאים, באותן המידות ועל אותו דגם הטרקטור).

המשמעות היא חיסכון של יורו שלם לכל שעת עבודה לטרקטור – רק בשל השימוש בצמיגים מדגם ספיציפי זה. נזכיר שוב כי מדובר בביצועים דומים אם לא טובים יותר בהשוואה לשימוש בצמיגים סטנדרטיים, שאינם מתוצרת ודגם אלו. עבור קבלנים תוצאות אלו משמעותיות עוד יותר כאשר ב-DLG טוענים כי נתונים אלו יכולים להיתרגם בקלות לחיסכון בפועל של כ-1,000 יורו בשנה לטרקטור. כאשר מדובר בצי של טרקטורים העובדים (ככל הניתן) 'סביב לשעון' – הסכום הנחסך מצטבר לכדי סכום משמעותי בהחלט.