, ,

מעמיס לרפתות חדש מ-JCB

JCB 457S הופך למעמיס לשימוש חקלאי החזק של היצרנית הבריטית

JCB 457 S

ג'י.סי.בי (JCB) הבריטית החלה לשווק את גרסת ה-S של המעמיס האופני 457. מדובר בגרסה המותאמת והמיועדת לשוק החקלאי ושמה המלא – להבדילה מה-457 הסטנדרטית – הוא JCB 457S Agroloader. יש לציין כי בגרסה העדכנית של ה-457 (שהוצגה בתחילת 2020) לא הוצעה עד כה גרסה המיועדת לשוק החקלאי, בניגוד לגרסה כזו שהוצעה בדור הקודם של המעמיס. על פי JCB מיועד המעמיס החדש (כ-20 טון משקל עבודה) לשימוש אינטנסיבי במשקים גדולים, במרכזי מזון ובעבודות חקלאיות בהיקף נרחב. עם תחילת שיווקו הופך ה-457S למעמיס ה'חקלאי' הגדול והחזק של היצרנית.

הגרסה החקלאית של ה-457 מבוססת על הדגם הסטנדרטי, אך כמה עדכונים ושינויים; תיבת ההילוכים היא חדשה – 'פאוורשיפט' עם שש מהירויות לפנים ושלוש לאחור מתוצרת ZF המותאמת במיוחד לאופי השימוש החקלאי של הכלי. שני הדיפרנציאלים מצויידים במנגנון נעילה אוטומטי (מוגבלי החלקה) במטרה לייצר אחיזה מיטבית על מצע חלקלק. עוד שונה הוא היצע הצמיגים הסטנדרטי הכולל מגוון צמיגים ייודים לשימוש חקלאי עם פרופיל מאפיין, בכלל זה צמיגים עד לרוחב 80 ס"מ. עדכון אחרון הוא נפח מיכל הדלק שצמח ל-400 ליטר.

JCB 457 S

המעמיס החזק – 282 כ"ס – מוצע עם מגוון כפות ייעודיות לעבודה חקלאית, בכלל זה כפות מזלג רחבות לעבודה בתחמיץ. המפעיל יכול לעבוד עם המנוע במלוא עוצמתו או במצב חסכוני יותר, כאשר אין צורך בכל הכוח, בשילוב למצב Standart – אז מייצר המנוע 224 כ"ס בלבד. כאפציה מוצעת חבילת אבזור הנקראת Pro Agri הכוללת תאורת Led היקפית, צינור מפךט מפלדת אל-חלד, שטיחי רצפה וכיסא מצופה עור ומתחמם.

יבואנית JCB  לארץ היא חברת קומסקו