קובוטה משיקה טרקטור 100 כ"ס שיכול לפעול באופן עצמאי או עם מפעיל, לפי בחירה, ובמקביל להפעיל טרקטור אוטונומי נוסף

קובוטה היפנית משיקה את ה-MR 1000A AgriRobo KVT, טרקטור סטנדרטי היכול להפוך גם לאוטונומי/רובוטי, הפועל ללא מפעיל. מדובר בטרקטור מדגם M5-112 של היצרנית, עם מנוע 4 צילינדרים בנפח 3.8 ליטר המציע 100 כ"ס כבסיס, עליו הותקנו מערכות המאפשרות ניהוג אוטונומי לפי הדרישה. הטרקטור מסוגל גם לפעול כטרקטור סטנדרטי באמצעות מפעיל בשר ודם, כמו גם כמפעיל טרקטור נוסף – אוטונומי – כאשר הטרקטור מופעל על ידי מפעיל. לדוגמא: הטרקטור יכול לעבוד עם מפעיל בחריש ובמקביל לו, בתיאום מדויק, יפעל טרקטור נוסף מדגם זה באופן אוטונומי, עם מזרעה. בכל מוכפלת יעילות העבודה וזאת עם מפעיל אחד בלבד על שני טרקטורים.

קובוטה משיקה את הטרקטור האוטונומי MR 1000A AgriRobo KVT בהמשך להצגת אבות טיפוס דומים מאז 2017, עת החלה לחשוף את הטכנולוגיה האוטונומית/רובוטית אותה היא מפתחת עבור טרקטורים קומפקטיים. הוספת מערכות העזר (סונאר, סורקים, חיישני מרחק, קישור לווייני ועוד) ההופכות את הטרקטור לאוטונומי על טרקטור מוכר וקיים נועדה לפשט את התפעול, להוזיל את העלויות ולהקל על החקלאי את התחזוקה השוטפת. כל מערכות ההינע, החשמל וההידראוליקה נותרו זהות למוכר מה-M5-112, כאשר רק מערכת העברת הכוח (תיבת ההילוכים) היא רציפה ולא מכאנית. הטרקטור שוקל בין 3.55 ל-4.13 טון מוכן לעבודה, תלוי באבזור, משקולות וגלגלים.

מקובוטה לא נמסר האם מדובר באב טיפוס שמתוכנן להגיע לייצור סדרתי, ומתי, או האם זהו עוד שלב בהליך פיתוח הטרקטור האוטונומי של היצרנית.